gvblogg///

2010 godt i gang gitt!

Vårens høydepunkt blir selvfølgelig turen til Asia: Hong Kong, Vietnam, Kambodsja og Thailand er ikke akkurat kjedelige steder å besøke og når dette skrives er vi 5 små skoleuker unna. Vi tar med oss en premie league match i London i tillegg, så vi tuller ikke når vi sier at vi gleder oss. Nå i forkant gjelder det å lære litt om disse landene også. Vi satser ikke på å dra uten å vite noe på forhånd.

Men også hjemme på Solborg skal vi stå på: GV-Backpacker har sin 100 kroners tur. Med en 100-lapp i lommen, samt et brev fra lærer der hun ber alle gode krefter være behjelpelig med å få elevene så langt unna Solborg og tilbake på ganske kort tid, blir det spennende å se hvor langt folk kommer. I løpet av 2 dager kom 2 elever til Tyskland på den måten. Hvor langt kommer de i år?

GV – United satser på å få spilt endel kamper mot flyktinger og andre som krysser vår sti. Vi vil også fortsette å fuske litt i andre idretter som volleyball, basket, tennis og squash.

GV-foto fortsetter å ta bilder i et rasende tempo og vi kan ikke si noe annet enn at de blir bedre og bedre.

Alt i alt håper vi 2010 blir så bra som alle vil, og at tiden roer seg litt ned, slik at avslutningen i mai ikke kommer som når dommeren blåser av kampen etter 2 minutter ennå han la til 4, og laget ditt ligger under med 1 mål. For tiden går fort fremover!